24. apríla 2013

Vopred známy víťaz verejného obstarávania v prezidentskom paláci

Práve mi prišli súťažné podklady z kancelárie prezidenta SR na nákup PC/notebookov/tlačiarní. Je jasné, že súťaž je našpecifikovaná pre HP - počet portov vpredu a vzadu v PC, veľkosť jednotlivého pixela monitora či technológia HP ePrint tlačiarní. A kto to tam nevidí, tak sa stačí pozrieť na požadovanú konfiguráciu notebookov - tam je to biele na čiernom - nabíjačka k notebookom má byť HP Smart Adapter.

Vybavuje JUDr. Chvostík Vladimír

Naposledy podobnú zákazku v prezidentskom paláci vyhrala firma PRIMA INVEST, ktorá sa venuje predovšetkým, cateringu, upratovacím prácam, stavebným prácam a manažmentu správy budov.

Aktualizované 26.4.2013:

 "Kancelária prezidenta SR Vám v prílohe zasiela
úpravu k už odoslaným Súťažným podkladom na nákup 
výpočtovej techniky. Cieľom je upresniť technickú 
špecifikáciu a tým predísť možným nedorozumeniam." 


Upresnenie technickej špecifikácie – Opis predmetu zákazky:
1.              Str.14  Notebook 8 ks HP Smart AC Adapter a je možný ekvivalent externý adaptér k notebooku
2          Obstarávateľ nepožaduje v opise predmetu zákazky tieto pôvodné požiadavky:
a)     na str. 15  v špecifikácii tlačiarne mono (A4 21 ks Opisu predmetu zákazky):
„Voliteľné: Bezdrôtový tlačový server Jetdirect ew2500 s rozhraním 802.11b/g“
b)    na str. 15 v špecifikácii tlačiarne (A4 Color 1ks Opisu predmetu zákazky):
„Technológie Apple AirPrint™
12 komentárov:

 1. A problem je v .....?

  Je to podprahova zakazka, bezi lehota na vysvetlovanie. Vies co treba robit?

  Ponukam dva postrehy:
  1. neskopiroval si co sa vyhodnocuje. Ak len cena, potom vsetci ponuknu to iste a oni dostanu co chcu
  2. vsetky tebou menovane problemy lahko vyriesi doplnenie SP zadavatelom, kde ku kazdej specifikacii doplni "alebo ekvivalent" a je v zhode so zakonom

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Problem je v tom, ze by mala prebehnut normalna sutaz, kde vyhra najlepsi - teda v tomto konkretnom pripade najlacnejsi, kedze jedinym kriteriom je cena. Mohol by to byt aj iny vyrobca ako HP, ale podmienky inych vylucuju.

   Ano, zadavatel moze sutazne podmienky upravit - ja som len chcel poukazat na to, ze ta sutaz bola vopred pripravena pre HP.

   Odstrániť
  2. Finančný prielom

   Život je naozaj milosť, i ' am Daan Sophia v súčasnosti v Kalifornii USA. Chcel by som sa podeliť o svoje skúsenosti s vami o tom, ako som dostal pôžičku $185 000,00 USD na jasné mojej banky návrhu a začať novú firmu. Všetko to začalo, keď som stratil svoj domov a veci vzhľadom k návrhu banky som vzal na vyrovnanie niektorých účtov a niektoré osobné potreby. Stal som sa tak zúfalý a začal hľadať prostriedky vo všetkých prostriedkoch. Našťastie pre mňa som počul môj kolega hovorí o tejto spoločnosti, mám záujem, aj keď som sa bál, že sú scammed, bol som nútený mojej situácii a nemal inú možnosť, ako sa snažiť poradiť od môjho priateľa, pokiaľ ide o túto veľmi spoločnosť a dostal ich kontakt znecitlivenie r, ako sa InTouch s nimi naozaj ma skeptický kvôli mojej minulej skúsenosti s on-line veritelia, málo som vedel, že to veľmi spoločnosť "progresívna pôžička Inc bol godsent pre mňa a moju rodinu a celý internetový svet, táto spoločnosť bola veľkou pomocou pre mňa a som e môjho kolegu a dnes som hrdým vlastníkom dobre organizovanej podnikania a zodpovednosti sú dobre spracované všetky vďaka Josef Lewis z (progresiveloan@yahoo.com).. Takže ak naozaj ste skutočne potrebujú pôžičku buď rozšíriť alebo začať svoj vlastný podnik alebo v akejkoľvek forme finančných ťažkostí, radím vám dať pán Josef Lewis progresívny úver možnosť finančnej povznášajúci vo vašom živote email : progresiveloan@yahoo.com alebo volajte/text + 1 (603) 786-7565 a nie obetí online podvod v mene získanie úveru. vďaka   Odstrániť
 2. každý nechce Lenovo

  OdpovedaťOdstrániť
 3. Nie, kazdy nechce Lenovo. Napriklad Ico chce HP. Ale debata je o inom, co si zrejme nepochopil. A fakt nejde o znacky compov.

  OdpovedaťOdstrániť
 4. bohuzial pochybyli... uz len ta "nekorektna" slovencina...

  OdpovedaťOdstrániť
 5. odporucam pri naskenovani zmluv zvyraznit napr. cervenou bodkou riadky, kde je problem. inak cloevk hlada a nevie sa vysomarit z toho co autorovi vadi.

  OdpovedaťOdstrániť
 6. mal by si sa správne nasr.ať, nakúpiť pozrieť, koľko stoja tie HP notebooku vo veľkoobchode a ponúknuť ich bez zisku za veľkoobchodnú cenu... a potom už iba s kávičkou v ruke čakať, za akú blbosť ťa vylúčia zo súťaže :-)

  OdpovedaťOdstrániť
 7. nie som odborník na PC, no pripadá mi že tie požadované parametre jednotlivých komponentov sú opísané z konkrétnych výrobkoch.
  Napr. pri kopírke prvá strana do 5,4 sekundy, ak bude v ponuke 5,5 sek. bude vylúčený?

  OdpovedaťOdstrániť
 8. Ak ste si nevšimli, tak A3 multifunkcia je našitá presne na Canon IR 2235

  OdpovedaťOdstrániť