24. apríla 2013

Vopred známy víťaz verejného obstarávania v prezidentskom paláci

Práve mi prišli súťažné podklady z kancelárie prezidenta SR na nákup PC/notebookov/tlačiarní. Je jasné, že súťaž je našpecifikovaná pre HP - počet portov vpredu a vzadu v PC, veľkosť jednotlivého pixela monitora či technológia HP ePrint tlačiarní. A kto to tam nevidí, tak sa stačí pozrieť na požadovanú konfiguráciu notebookov - tam je to biele na čiernom - nabíjačka k notebookom má byť HP Smart Adapter.

Vybavuje JUDr. Chvostík Vladimír

Naposledy podobnú zákazku v prezidentskom paláci vyhrala firma PRIMA INVEST, ktorá sa venuje predovšetkým, cateringu, upratovacím prácam, stavebným prácam a manažmentu správy budov.

Aktualizované 26.4.2013:

 "Kancelária prezidenta SR Vám v prílohe zasiela
úpravu k už odoslaným Súťažným podkladom na nákup 
výpočtovej techniky. Cieľom je upresniť technickú 
špecifikáciu a tým predísť možným nedorozumeniam." 


Upresnenie technickej špecifikácie – Opis predmetu zákazky:
1.              Str.14  Notebook 8 ks HP Smart AC Adapter a je možný ekvivalent externý adaptér k notebooku
2          Obstarávateľ nepožaduje v opise predmetu zákazky tieto pôvodné požiadavky:
a)     na str. 15  v špecifikácii tlačiarne mono (A4 21 ks Opisu predmetu zákazky):
„Voliteľné: Bezdrôtový tlačový server Jetdirect ew2500 s rozhraním 802.11b/g“
b)    na str. 15 v špecifikácii tlačiarne (A4 Color 1ks Opisu predmetu zákazky):
„Technológie Apple AirPrint™
13 komentárov:

 1. A problem je v .....?

  Je to podprahova zakazka, bezi lehota na vysvetlovanie. Vies co treba robit?

  Ponukam dva postrehy:
  1. neskopiroval si co sa vyhodnocuje. Ak len cena, potom vsetci ponuknu to iste a oni dostanu co chcu
  2. vsetky tebou menovane problemy lahko vyriesi doplnenie SP zadavatelom, kde ku kazdej specifikacii doplni "alebo ekvivalent" a je v zhode so zakonom

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Problem je v tom, ze by mala prebehnut normalna sutaz, kde vyhra najlepsi - teda v tomto konkretnom pripade najlacnejsi, kedze jedinym kriteriom je cena. Mohol by to byt aj iny vyrobca ako HP, ale podmienky inych vylucuju.

   Ano, zadavatel moze sutazne podmienky upravit - ja som len chcel poukazat na to, ze ta sutaz bola vopred pripravena pre HP.

   Odstrániť
  2. Finančný prielom

   Život je naozaj milosť, i ' am Daan Sophia v súčasnosti v Kalifornii USA. Chcel by som sa podeliť o svoje skúsenosti s vami o tom, ako som dostal pôžičku $185 000,00 USD na jasné mojej banky návrhu a začať novú firmu. Všetko to začalo, keď som stratil svoj domov a veci vzhľadom k návrhu banky som vzal na vyrovnanie niektorých účtov a niektoré osobné potreby. Stal som sa tak zúfalý a začal hľadať prostriedky vo všetkých prostriedkoch. Našťastie pre mňa som počul môj kolega hovorí o tejto spoločnosti, mám záujem, aj keď som sa bál, že sú scammed, bol som nútený mojej situácii a nemal inú možnosť, ako sa snažiť poradiť od môjho priateľa, pokiaľ ide o túto veľmi spoločnosť a dostal ich kontakt znecitlivenie r, ako sa InTouch s nimi naozaj ma skeptický kvôli mojej minulej skúsenosti s on-line veritelia, málo som vedel, že to veľmi spoločnosť "progresívna pôžička Inc bol godsent pre mňa a moju rodinu a celý internetový svet, táto spoločnosť bola veľkou pomocou pre mňa a som e môjho kolegu a dnes som hrdým vlastníkom dobre organizovanej podnikania a zodpovednosti sú dobre spracované všetky vďaka Josef Lewis z (progresiveloan@yahoo.com).. Takže ak naozaj ste skutočne potrebujú pôžičku buď rozšíriť alebo začať svoj vlastný podnik alebo v akejkoľvek forme finančných ťažkostí, radím vám dať pán Josef Lewis progresívny úver možnosť finančnej povznášajúci vo vašom živote email : progresiveloan@yahoo.com alebo volajte/text + 1 (603) 786-7565 a nie obetí online podvod v mene získanie úveru. vďaka   Odstrániť
 2. každý nechce Lenovo

  OdpovedaťOdstrániť
 3. Nie, kazdy nechce Lenovo. Napriklad Ico chce HP. Ale debata je o inom, co si zrejme nepochopil. A fakt nejde o znacky compov.

  OdpovedaťOdstrániť
 4. bohuzial pochybyli... uz len ta "nekorektna" slovencina...

  OdpovedaťOdstrániť
 5. odporucam pri naskenovani zmluv zvyraznit napr. cervenou bodkou riadky, kde je problem. inak cloevk hlada a nevie sa vysomarit z toho co autorovi vadi.

  OdpovedaťOdstrániť
 6. mal by si sa správne nasr.ať, nakúpiť pozrieť, koľko stoja tie HP notebooku vo veľkoobchode a ponúknuť ich bez zisku za veľkoobchodnú cenu... a potom už iba s kávičkou v ruke čakať, za akú blbosť ťa vylúčia zo súťaže :-)

  OdpovedaťOdstrániť
 7. nie som odborník na PC, no pripadá mi že tie požadované parametre jednotlivých komponentov sú opísané z konkrétnych výrobkoch.
  Napr. pri kopírke prvá strana do 5,4 sekundy, ak bude v ponuke 5,5 sek. bude vylúčený?

  OdpovedaťOdstrániť
 8. Ak ste si nevšimli, tak A3 multifunkcia je našitá presne na Canon IR 2235

  OdpovedaťOdstrániť
 9. Dobrý deň, hľadáte podnikateľskú pôžičku, osobnú pôžičku, úver na bývanie, pôžičku na auto, študentskú pôžičku, pôžičku na konsolidáciu dlhu, nezabezpečený úver, rizikový kapitál atď ... ALEBO Boli ste odmietnutý úver od banky alebo akejkoľvek finančnej inštitúcie za jednu alebo viac dôvodov. Nachádzate sa na správnom mieste pre svoje úverové riešenia! Sme organizácia kresťanských úverov, poskytujeme pôžičku tým, ktorí ju potrebujú pozitívne, a tiež tí, ktorí sú dôveryhodní, poskytujeme úvery podnikom a jednotlivcom za nízku a cenovú úrokovú sadzbu 2%. kontaktujte nás pomocou nižšie uvedených údajov a bez podvodov
   
  E-mail: progresiveloan@yahoo.com
  Call / WhatsApp: +16626183756 ďakujeme


  OdpovedaťOdstrániť