10. júla 2012

Turecko

Minulé leto som bol na otočku v Turecku, išiel som autom z Bukurešti až dole do Antalye - cca 1600km, krížom cez celú krajinu.
Čo som videl ma vcelku prekvapilo - cesta cez Rumunsko bola vcelku ok, krátka. Avšak Bulharsko bol zážitok - povinnosť kúpiť si diaľničnú známku, pričom až na krátke úseky čo by sa dali zadefinovať ako cesty prvej triedy sme išli tak 40, max 60, aj to štýlom brzda plyn, na cestách, občas prašných boli doslova krátery. Proste otras. Človek príde na hranice a musí platiť, za kontrolu diaľničnej známky - nie za to, že ju mám, ale že mi ju skontrolujú. Vybavenie formalít na tureckej strane chvíľu trvalo, ale bez problémov. Už som aj zabudol aké je to trpnúť na hraniciach. Prešli sme a neveríme vlastným očiam - nová, dokonale hladká 4 prúdová diaľnica až do Istnabulu, zadarmo. To bol síce šok, no komickejší bol návrat, príchod po tejto krásnej ceste hranica kde začala už tá poľná cesta (fakt si nevymýšlam), na zemi hadica z ktorej tečie slabý prúd vody. Za chvíľu za nami pribehne nervózny chlapík, že či nevidíme tu hadicu, že si musíme dať vydezinfikovať auto za 2€. Zacúvame a všímame si tabuľu Welcome to EU :)))

Prečo to píšem až teraz - akurát si čítam posledný Trend tam sa píše, že táto krajina, nebyť politickej extravagancie je na tom podstatne lepšie ako EÚ štáty. A to ma práve na Turecku prekvapilo, mal som veľmi skreslenú mienku o tejto krajine. Sú na tom o dosť lepšie než sme a než si myslíme, "západný štát" od ktorého sa máme čo učiť. S nejakou chudobou sa tam človek veľmi nestretne - a nepíšem to ako človek čo bol Antalyi, ale čo prešiel krížom cez odľahlé vnútrozemie. V tom odkazovanom článku sa práve píše, že nezamestnanosť je pod 10%, rast HDP za posledné dva roky 9% a 8,5%,, deficit verejných financii 1,3% a celkový dlh je 39% HDP. Turecko by nemalo vstúpiť do EÚ, bola by to škoda.

Ďalšia z vecí, čo prekvapila bola rozľahlosť Istanbulu - navigácia ukazovala ešte 40km, keď už sme išli po 6 prúdovej diaľnici a naokolo boli výškové budovy - toto trvalo nepretržite najbližších 100km. Proste OBROVSKÉ mesto.

Posledný bonus boli kluby v Alanyi - úplne mega super, hudba, servis, tanečnice. Zatiaľ top čo som mal možnosť vidieť.

2 komentáre:

 1. Finančný prielom

  Život je naozaj milosť, i ' am Daan Sophia v súčasnosti v Kalifornii USA. Chcel by som sa podeliť o svoje skúsenosti s vami o tom, ako som dostal pôžičku $185 000,00 USD na jasné mojej banky návrhu a začať novú firmu. Všetko to začalo, keď som stratil svoj domov a veci vzhľadom k návrhu banky som vzal na vyrovnanie niektorých účtov a niektoré osobné potreby. Stal som sa tak zúfalý a začal hľadať prostriedky vo všetkých prostriedkoch. Našťastie pre mňa som počul môj kolega hovorí o tejto spoločnosti, mám záujem, aj keď som sa bál, že sú scammed, bol som nútený mojej situácii a nemal inú možnosť, ako sa snažiť poradiť od môjho priateľa, pokiaľ ide o túto veľmi spoločnosť a dostal ich kontakt znecitlivenie r, ako sa InTouch s nimi naozaj ma skeptický kvôli mojej minulej skúsenosti s on-line veritelia, málo som vedel, že to veľmi spoločnosť "progresívna pôžička Inc bol godsent pre mňa a moju rodinu a celý internetový svet, táto spoločnosť bola veľkou pomocou pre mňa a som e môjho kolegu a dnes som hrdým vlastníkom dobre organizovanej podnikania a zodpovednosti sú dobre spracované všetky vďaka Josef Lewis z (progresiveloan@yahoo.com).. Takže ak naozaj ste skutočne potrebujú pôžičku buď rozšíriť alebo začať svoj vlastný podnik alebo v akejkoľvek forme finančných ťažkostí, radím vám dať pán Josef Lewis progresívny úver možnosť finančnej povznášajúci vo vašom živote email : progresiveloan@yahoo.com alebo volajte/text + 1 (603) 786-7565 a nie obetí online podvod v mene získanie úveru. vďaka

  OdpovedaťOdstrániť
 2. Dobrý deň, hľadáte podnikateľskú pôžičku, osobnú pôžičku, úver na bývanie, pôžičku na auto, študentskú pôžičku, pôžičku na konsolidáciu dlhu, nezabezpečený úver, rizikový kapitál atď ... ALEBO Boli ste odmietnutý úver od banky alebo akejkoľvek finančnej inštitúcie za jednu alebo viac dôvodov. Nachádzate sa na správnom mieste pre svoje úverové riešenia! Sme organizácia kresťanských úverov, poskytujeme pôžičku tým, ktorí ju potrebujú pozitívne, a tiež tí, ktorí sú dôveryhodní, poskytujeme úvery podnikom a jednotlivcom za nízku a cenovú úrokovú sadzbu 2%. kontaktujte nás pomocou nižšie uvedených údajov a bez podvodov
   
  E-mail: progresiveloan@yahoo.com
  Call / WhatsApp: +16626183756 ďakujeme


  OdpovedaťOdstrániť