11. apríla 2012

Čo ma momentálne hnevá

V mojom biznise som dosť závislý od jednej veci, ktorú neviem tak úplne ovplyvniť. Totiž biznis s Lenovom funguje tak, že oni určia moje nákupné ceny, ja si prihodím maržu (do 5%) a snažím sa to predať.

Lenže: na Slovensku sa predávajú aj notebooky určené pre Český trh - v praxi identické konfigurácie ako máme my tu a občas (často) sa stane, že sú o dosť lacnejšie ako tie určené pre Slovensko. A zákazník nerieši pre koho je určený ten ktorý notebook, zákazník rieši cenu.

Ja potom môžem mať super mega najlepšiu cenu na SK model, keď na trhu sú lacnejšie notebooky z Čiech. O to, aby to tak nebolo, aby som mal ja konkurencieschopné nákupné ceny sa má starať práve SK Lenovo, no ale keď sa nestará tak ja sa môžem aj roztrhnúť a nepredám nič.

Takže aj keď si sám pekne podnikám, tak som viac či menej od niekoho závislý :/ a zodpovednému človeku je to jedno, on svoju výplatu dostane aj tak

4 komentáre:

 1. No naserie, ale ja som si tak či tak kúpil Lenovo od Teba ;)

  OdpovedaťOdstrániť
 2. Ahoj Vlado, tak to si ma potešil :) Je to príjemný pocit, keď sa dozviem, že niekto využil moje služby a ideálne ak bol aj spokojný. Čoraz viac počujem, že si niekto kúpil Lenovo na ThinkPro, to je potom také, že heej, to poznám :D

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Kupoval som minulé leto, teraz už neviem presne kedy, faktúru mám u účtovníčky, ale viem, že som dlho hľadal tvoj eshop, bo po prvýkrát som sa dozvedel o tvojom eshope na Johnovom blogu o podnikaní v USA, párkrát som tam videl tvoje komentáre a to bolo možno rok pred kúpou a tak som chcel kúpiť u niekoho kvázi známeho a keď už som sa rozhodol kúpiť, tak som ani za toho ... nevedel nájsť, ale nakoniec som našiel a kúpil http://www.thinkpro.sk/seria-t/lenovo-thinkpad-t420-nw1a3xs , ktorý už nemáš :)

   Odstrániť
 3. Majtej, až budem riešiť notebook tak to určite bude Lenovo thinkpad a už teraz viem že budem kupovať od teba :)

  OdpovedaťOdstrániť