24. marca 2012

Ako sa mi ďalej rozvíja biznis

Dlho som nepísal, nemal som chuť, odhodlanie.

Skúsim si to sám pre seba zhrnúť, najprv moje IT projekty:

Thinkpro.sk funguje štandardne, pracujem na rozvoji, akurát to ide hrozne pomaly, je marec a ja pomaly rozmýšľam nad Vianocami. Ale rozvíja sa to, predaje sa mi stále zvyšujú - čo je fajn, lebo konečne to začína byť pekne rentabilné. Čím viac predávam, tak o to viacej peňazí dostávam od Lenova na marketing + spätné bonusy. Je to super motivácia, a hlavne do budúcnosti ak budem viac predávať bude aj viac peňazí.

Ostatné projekty na predaj notebookov idú len veľmi pomaly, čo je aj moja vina - Elitebook.sk tak nejako pomaličky funguje, akurát to ide pomaly, musím tomu venovať viac času - myslím, že v tomto je veľký potenciál (aj keď obmedzený cenou notebookov), podarilo sa mi ju dostať na prvé miesto v Google.

Sonyonline.sk ešte len budujem, aj keď dnes na Notebook Expo som sa dozvedel, že s podobným plánujem, teda vybudovať špecializovaný Sony Obchod je tu ešte pár ľudí. To ma síce neteší, na druhú stranu ja už mám to správne know-how a peniaze, takže stresy z toho nemám.

Delly.sk zatiaľ nič, to vidím ako najslabší článok, najmä kvôli ťažkej spolupráci s Dellom. Pozeral som, a Dell obchody sú tu už dva - obidva dosť amatérske, asi by som si tam nič nekúpil.

Plánujem teraz zakúpiť nejaké mega super riešenie pre všetky eshopy - hľadám teraz top čo existuje, cena je brutálne vysoká - okolo 10.000€, na druhú stranu keď sa to rozpočíta na dlhšie obdobie a vydelí počtom obchodov tak to vôbec nie je také zlé, práve naopak..

Čo sa týka zakladania SROčiek, tak s tým končím,  pomer práca/zárobok už mi prestáva stačiť.

Môj posledný projekt, cestovka Singa Travel postupne začína naberať formu, už aj stránka vyzerá slušne, ešte týždeň sa budú sily koncentrovať na obsah, potom už len treba tlačiť marketing. Mám však radosť z toho ako to vyzerá, oproti konkurencii, ktorá je na trhu dlho máme čo ponúknuť