9. júla 2011

návyk, ktorý ma posunie dopredu

Veľa ľudí uviazne v živote na jednom mieste, dostanú sa do stereotypu, ktorý ich časom úplne pohltí. Ľudia, v podstate veľmi šikovní, ktorí sa však neposúvajú nikam ďalej, stagnujú. Tomuto sa chcem vyhnúť, preto veľa čítam ale, čo je dôležitejšie, aj niečo robím. Samotné čítanie nestačí, treba ozaj aj niečo robiť, či už fyzicky alebo mentálne. Človek zistí, že niečo robí, keď sa mu do toho nebude chcieť lebo je to namáhavé. Nehovorím o nejakých závratných činoch, ale o každodenných malých krokoch. Tieto sú najdôležitejšie, každý by si na to mal nájsť čas, toto by mala byť priorita číslo jeden.


Urobiť každý deň jednu malú vec čo ma posunie dopredu. 


Rovnaké platí aj pre podnikanie. Podnikanie nie je o veľkých skokoch, veľkých rozhodnutiach, ale o malých veciach, čo posúvajú firmu každým dňom ďalej. Kto to nerobí, skončil. Firmu som posledne v tomto dosť zanedbával, nerobil som každý deň malý krôčik, ktorý by ju posunul ďalej. Aj keď viem presne, čo treba spraviť. Človek sa nechá zahltiť každodennou rutinou, ktorá je nemenej dôležitá pre chod firmy, avšak z dlhodobého hľadiska firme prežitie nezabezpečí.

Týmto článkom chcem ísť ako príklad. Každé ráno si hodinu čítam správy (maily, FB,G+, RSS, Twitter). To od teraz ruším a takto získaný čas využijem na to aby som firmu každý deň posunul ďalej.