4. júla 2011

druhá časť o tom koho sledujem

Táto časť je tak trochu odbornejšie zameraná, nielen pracovne ale aj zábavou (IT&autá)

Kedže robím s notebookmi, tak si rád čítam články na notebookblog.cz, píše to chalan, čo robí recenzie. Do jeho blogu sa dostane to, čo sa do testov nezmestí a nehodí. Kedže predávam notebooky Lenovo, tak ma zaujíma aj Lenovo Blog, ktorý je na vysokej profesionálnej úrovni.

Zaujímavý je internetový magazín zajtra.sk - píše práve o internetových záležitostiach, je pod krídlami Tomáša Abáffyho - zakladateľa portálu birdz.sk. Podobne zameraný je aj webžurnál, je pod záštitou spoločnosti Cybergenics, od ktorej mám svoje eshopy. Sledujem aj ty internety, ovšem vydajú niekoľko správ denne, takže zväčša len preletím titulku a ďalej nečítam. Píšu o google, facebook a pod., čítať tie správy by bol zabitý čas.

Tomáša Chorváta som objavil náhodou cez článok GMail ako pracovná centrála. Za tento článok mu úprimne ďakujem, kedže mi vylepšil život. Článok je o možnosti prispôsobenia si Gmailu, ktorý používam aj na firemné maily, tak, aby slúžil ako úlohovník a aby v ňom boli len aktuálne správy.

Zaujímavý je blog o time managemente, vychádza však len občas. Keď som si ho teraz klikol, tak som si spomenul na Jasona Frieda z 37signals, čo je mimoriadne úspešná webdeveloperska spoločnosť, píšu toho veľa, ja si čítam len Jasonové články na Inc.com, sú fakt dobré a ponúkajú iný pohľad na podnikanie, 37signals idú proti prúdu.

Rozhľadňa je o písaní blogu - ako na to, ale nielen, píše tiež o marketingu a sebarozvoji. Na mňa trochu chaotická stránka, ale občas tam nájdem aj niečo zaujímavé.

Ešte tu mám stránky ako H1, ktoré robia internetový marketing, ale tie sú už moc odobrné.


Na Twittri som zatiaľ len krátko, takže tam veľa ľudí nesledujem, pointa Twittru je však tá, že followujete ľudí, ktorých nepoznáte (alebo aj áno), ktorý sú pre Vás z nejakého hľadiska zaujímavý. Dostanete sa tak k obsahu, ktorý by Vám inak unikol. Teda nielen vtipné videá ako na FB, ale práve tie profesionálne veci.

Dávam kompletný zoznam ľudí, ktorých sledujem ja, čiastočne sa to prekrýva s tými ľuďmi, ktorých už som spomínal, avšak na Twittri vidím, čo oni odporúčajú ďalej.
Matej Pilát na Twittri

A nakoniec jeden blog, ktorý sa mi veľmi páci - je totiž o autách - benzinacik.com


Žiadne komentáre:

Zverejnenie komentára