7. júna 2011

vzťahy s konkurenciou

Moja konkurencia je Lenovo showroom oproti Auparku. Sú fakt na úrovni, majú krásnu predajňu a dobrý výber, tak 90% toho čo Lenovo ponúka majú vystavené a skladom. Samozrejme za vyššie ceny.

Dnes som potreboval pre zákazníka jeden notebook, ktorý som ja už mal vypredaný a nevedel som ho inde zohnať ako práve v Lenovo showroome. Proste moja chyba, mal som zle uvedené informácie na stránke a nechcel som byť za blbca a hovoriť to zákazníkovi, chcem aby zákazník dostal to, čo si objedná.
Tak som sa vybral pozrieť konkurenciu, vedel som samozrejme čo chcem a nepotreboval som poradiť :)
Ochotný zamestnanec sa ma hneď ujal a dali sme sa do reči, z ktorej vysvitlo, že ja som od konkurencie (nie, že by som sa tým tajil). Čakal som skôr negatívnu reakciu, že mi budú nadávať, že im kazím kšeft alebo, že mám nižšie ceny. Ale nie, pekne sme si vecne pokecali, porozprávali sa o novinkách, o problémoch, poukazovali mi nové modely, ktoré im práve prišli... Strávil som tam príjemnú polhodinu a mám z toho radosť. Myslím si, že s konkurenciou treba mať dobré vzťahy, človek nikdy nevie kedy sa mu zíde, ako napríklad mne dnes.

Bohvie, možno z toho do budúcnosti dokonca vznikne aj nejaká spolupráca, ktorá by bola výhodná pre obe strany.

Žiadne komentáre:

Zverejnenie komentára