30. mája 2011

Plány na leto

Tento blog si píšem najmä pre seba, aby som sa mohol spätne obzrieť. Som hrozne lenivý ho písať, aj keď na druhú stranu píšem ho rád, mám veľa myšlienok, ktoré chcem dať "na papier".

Niektorí ľudia neradi prezrádzajú svoje plány do budúcnosti v obave, že čo keď sa nesplnia. Neradi hovoria o tom, čo ešte len budú robiť. Je to pochopiteľné, veľa vecí, ktoré by sme chceli robiť, sa nikdy nedotiahnu ďalej ako myšlienka. Mňa naopak poháňa vpred, keď každému poviem, čo idem robiť, je to taká motivácia nevyzerať ako chuj.

Tu sú tie moje plány na leto:

www.thinkpro.sk - nový dizajn, nové produkty ako tašky, myšky, klávesnice a monitory, recenzie notebookov

www.elitebook.sk - pridať nové produky, najmä rozšíriť to o probooky, teda o lacnejšie notebooky, aby bol obrat, pridať tiež príslušenstvo - dokiny, tašky, software

a uvažujem, neviem, či do toho pôjdem hneď od začiatku, tie hore menované majú prioritu, že by som rozbehol nejaký Dell obchod. Akurát spolupráca s Dellom je hodne komplikovaná, neviem, či sa mi vôbec do toho chce, či nespraviť radšej Sony obchod, resp. aj Sony obchod.

Z toho v každom prípade vyplýva, že by sa u mňa uživil copywriter na plný úväzok. Mám z toho ale strach, neviem, či by som to utiahol finančne. Je to hrozný záväzok niekoho zamestnávať. Mám z toho strach.


Ďalej plánujem zakladať firmy, je to taký relatívne easy business, ja sa však chcem sústrediť na startupy a ponúknuť im špeciálne podmienky, napr. založenie firmy na splátky. Viď www.zandome.sk
Toto bude skôr taká bokovka, najmä čo sa príjmov týka.


Gmail je fantastický. Veľa ľudí ho používa na klasickej gmail.com doméne, ja ho chem inštalovať na vlastné domény, napr. matej@pilat.sk. Vedeli ste, že gmail sa dá použiť skvelo až fantasticky ako pracovná centrála? Odporúčam článok Tomáša Charváta
http://www.tomaschorvat.com/gmail-ako-pracovna-centrala/

To bude tiež len taká bokovka, netuším ako sa to uchytí, ale je to relatívne jednoduchá vec a veľa ľudí o tom ani nevie, takže to chcem trochu spropagovať.

Posledný projektom, na ktorý sa teším momentálne najviac, je moja cestovka. Keďže som mal tú možnosť v poslednom čase veľa cestovať, najmä po Ázii, tak som sa rozhodol zužitkovať svoje skúsenosti a ponúkať zájazdy do krajín juhovýchodnej Ázie. Všetko to pôjde cez zahraničné cestovné kancelárie, ktoré som si sám vyskúšal. Na toto budem potrebovať tiež nejakého človeka, najmä kvôli zákonu potrebujem zodpovedného zástupcu, ale aj niekoho kto by mi pomohol pri tvorbe obsahu na web.


Žiadne komentáre:

Zverejnenie komentára