4. apríla 2011

Sleep Cycle pre iPhone

Pred pár dňami som narazil na zaujímavú applikáciu na iPhone - Sleep Cycle.

Na čo mi to je?

Táto aplikácia - vlastne budík meria fázy spánku človeka a zobudí ho v tej fáze, kedy je človek práve najviac hore a tým pádom je pre neho vstávanie príjemnšia a jednoduchšie. Človek si nastaví polhodinový interval v ktorom chce byť zobudený a applikácia začne prehrávať príjemnú hudbu v momente keď má pocit, že si práve najviac hore. Ak si práve vo fáze hlbokého spánku, tak sa nedá nič robiť, budík začne zvoniť na konci intervalu.

Ako to funguje?

Iphone má v sebe zabudovaný veľmi citlivý akcelerometer. Pred spaním si treba položiť mobil na matrac blízko seba a on zachytí akékoľvek vibrácie. Keď je človek v hlbokom spánku, tak sa nehýbe vôbec, naopak, keď je v slabom spánku tak sa hýbe a prevaluje. Applikácia dokáže zo zachytených údajov vypočítať v ktorej fáze spanku sa zrovna nachádzaš.

Funguje to?

Zatiaľ ju mám krátko, takže nemám nejaké dlhodobé výsledky, ale subjektívne mám ten pocit, že áno. Okrem toho, že je to budík, tak to spracováva štatistiky o mojom spánku, takže mám prehľad aký mám spánok. Napríklad som zistil, že sa budím pravideľne okolo siedmej, aj keď potom spím ďalej, to je čas kedy som už prakticky hore. Na základe tohto si chcem prispôsobiť svoj denný režim a vstávať o siedmej, keďže takto je to pre telo najprirodzenejšie.

Čo to stojí?

0,79€ v AppStore, určite sa to oplatí, ja neľutujem.

Videorecenzia:
Ak používaš Sleep Cycle, aké sú tvoje dojmy?

Porovnával som si moju štatistiku s kamarátom a zistil sme, že každý máme úplne odlišný spánok.

pošli do vybrali.sme.sk

Žiadne komentáre:

Zverejnenie komentára